192.168.O.1.1 Modem Şifre Değiştirme

İnternet günümüzün en gerekli araçlarından bir tanesi artık. Neredeyse her an elimizin altında bulunması gerekmekte. Bu nedenle çoğu evde,iş yerinde,hatta cep telefonlarında bile yerini almakta. Cep telefonları için değil ama ev ve iş yerlerinde internet kullanımı yapmak adına belirli kablo ve cihazlara ihtiyaç bulunmaktadır. Bağlantıların ayarlarını belirli bir düzende yapmak gerekmektedir. Öncelikli olarak internet erişimini sağlamak adına bilgisayarınız ile internetiniz arsında köprü konumunda olan modem cihazınızın bağlı olması gerekmektedir.

Bağlanmış olan modem cihazına ulaşımı sağlamak adına öncelikli olarak bir modem şifresi girişi yapmak gerekmektedir. Bu şifre genellikle cihazın markasına göre değişkenlik gösterirken genellikle admin, password, ttnet gibi isimler ile adlandırılmaktadır. Ancak ilgili şifreyi bilen komşularınız tarafından da internetinizi kullanılmasına yol açabilmektedir çoğu zaman yada unutulan şifrelerin yerini yeni şifrelerin alınması gerekmektedir. İlgili şifreyi değiştirebilmek adına öncelikle modem cihazınızı resetleyerek fabrika ayarlarına geri döndürmeniz gerekmektedir. Daha sonra http://192.168.1.1. adresinden modem cihazınıza giriş yaparak şifre istediği takdirde admin ttnet veya admin password yazarak giriş yapın. Daha sonraki aşamalarda ise kablosuz yazılan yere tıklayın,mevcutta bulunan şifrenizi giriş yapın,değiştirmek istediğiniz yeni şifrenizi giriş yapın ve onaylayın. Yaklaşık olarak bi 10,15 dakika bekleyin ve ayarları kaydedin.

Yapılan bütün bu işlemler sonucunda modem şifreniz değişmiş olmaktadır. Böylelikle internetinizi güvenle kullanbilme olanağını sağlamış olursunuz. Modem şifresini değiştirmek kolay olduğu kadar sıklıkla yapılmaması gereken bir işlemdir. Aksi takdirde internet bağlantınızda sprunlar yaşayabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir