192.168.1.1 Belgacom, Belkin, Bbox

Sahip olduğumuz modem ile alakalı olarak gerekmekte olan her türlü işlemi yapabileceğimiz IP adresi olan 192.168.1.1 adresi bizi bir ara yüz sayfasına götürecektir. Bugünkü yazımızda 192.168.1.1 Belgacom, Belkin, Bbox marka modemler ile yapılacak olan işlemlerden ve diğer başka detaylardan bahsedeceğiz.

Belkin Marka Modem Kurulum Ayarları ve Diğer Detaylar;

Eğer kullanmakta olduğunuz modemin markası Belkin ise  bu cihaz ile alakalı işlem yapmak için 192.168.1.1 IP adresini tarayıcımızın adres çubuğuna yazarak giriş yapmamız gerekmektedir.  Bu giriş işlemi için zorunlu olan tek bilgi kullanıcı adı olmakla beraber bu bölüme yazmanız gereken “xxx@ttnet” olmaktadır. şifre bölümünü ise boş bırakmamız gerekmektedir. Çünkü bu marka modemlerde ara yüze  şifresiz giriş yapmak mümkün olan durumlar arasında yer almaktadır.

Belgacom Marka Modem Kurulum Ayarları ve Diğer Detaylar;

Kullanmakta olduğunuz modemin markası belgacom ise 192.168.1.1 adresi üzerinden giriş yaptığınız zaman kaşınıza çıkacak olan yeni sayfada girmenizi istenen bazı bölümler olacaktır. Bu bölümlerden ilki kullanıcı adı diğer ise şifre bölümüdür. İlk kısımda bulunan boşluğa yani kullanıcı adına “ admin” yazmamız diğer bölümü ise boş bırakmamız gerekmektedir. Bu sayede ayarlama yapmak için gerekli olan giriş işlemini gerçekleştirmiş oluruz.

Bbox Marka Modem Kurulum Ayarları ve Diğer Detaylar;

Belgacom adlı Belçika markasının bir alt sürümü olan bu modemi ile alakalı olarak ayarlama yapmak için de 192.168.1.1 adresi üzerinden giriş yapmak yeterli olmaktadır. Bu IP üzerinden giriş yapmak için ise yine kullanmanız gereken tek bilgi kullanıcı adımız olmakla beraber ilk boşluğu “admin” yazmak sureti ile giriş yapmamız mümkün olmaktadır.

192.168.1.1 En Sık Karşılaşılan Sorunlar kısmından sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

192.168.1.1 IP Adresi Üzerinden Yapılacak Belli Başlı İşlemler;

  1. Modemimizin kurulumunu yapmak,
  2. Modemimize isim vermek ya da ismini değiştirmek,
  3. Modemimize şifre koymaki mevcut şifreyi değiştirmek ya da şifre kaldırma işlemi yapmak,
  4. Lan ve Wlan ayarları yapmak,
  5. Port açmak ya da port kapatmak,
  6. Otomasyon işlemleri yapmak,
  7. Paylaşım işlemleri yapmak,
  8. IP TV işlemleri yapmak ve
  9. IP kamera işlemleri yapmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir