192.168.1.1 Giriş Yapamıyorum

İnternet kullanım aşamasında en önemli sorunlardan bir tanesi olarak bilinmekte olan modem cihazının bağlı bulunduğu IP adresine giriş yapılamamasıdır. Bilindiği gibi modem cihazı bilgisayarınız ile internet arasında bir köprü görevi görmekte ve ilgili ulaşımı sağlamaktadır. Bu nedenle ilgili cihaza giriş yapamamak interneti kullanamamak anlamı taşımaktadır.

Öncelikle giriş aşamasında  “Bu web sayfası kullanılamıyor yada bağlantı yapılamadı” gibi  uyarılar vermesi sonucunda modem cihazının arayüzüne giriş yapabilmek adına 192.168.1.1. numaralı IP adresini adres çubuğunda yazmakta olan yere düzgün bir şekilde yazmanız gerekmektedir. Daha sonra modem arayüzünü açabilmeniz münkün olmakta ve önünüze kullanıcı adı ve şifresi isteyen bir ekran açılmaktadır. İlgili kullanıcı adı ve şifrenizi girerek modem arayüzüne ulaşım sağlayabilirsiniz. Giriş yapamama sorunununa istinaden yapılacak olan bir çözüm yolu ise modem cihazına reset atmaktır.

İlgili cihazın arka tarafından yer almakta olan küçük düğmeye basılı tutup bir kaç dakika beklediğinizde cihaz kendi kendini sıfırlamaktadır. Bu işlem doğrultusunda cihazınıza ait ayarların tümümün yeniden yapılandırılması gerekmektedir. Yada internet tarayıcınıza ait müşteri hizmetlerini arayarak yapılan yönlendirmeler sonrasında ilgili sorun çözüme kavuşturulabilmektedir.

Modem arayüzünde yani cihazın yapılandırma ayarlarının olduğu sayfada olan sorunlar giderilmeden internet bağlantısı ne yazık ki sağlanamamaktadır. Bu nedenle eğer sizde bağlantıda sorun yaşıyorsanız öncelikli olarak bilgisayarınızın bağlı bulunduğu modem cihazı ile olan bağlantısını kontrol etmelisiniz. Eğer denediğiniz bütün çözüm yöntemlerine rağmen herhangi bir düzelme yok ise servis ile bağlantıya geçmeniz gerekmektedir. Böylelikle tekrar internet bağlantınızı gerçekleştirmiş olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir