192.168.l.l Modem Kurulumu

İnternete bağlanmak için almış olduğumuz modem için kurulum yapmak bu noktada yapılması gereken ilk işlem olmaktadır. Bu sebep ile bugünkü yazımızda 192.168.l.l modem kurulumu işlemini ve işlem ile alakalı önemli bilgileri belirteceğiz.

Modem Kurulumu Nasıl Yapılır?

İlk aşamada modemimizi donanımsal olarak kurmamız gerekmektedir. Bunun için gerekli olan parçalar ise; modem, güç adaptörü, Ethernet kablosu, splittler, kısa telefon kablosu ve telefon kablosudur. Tüm bu materyaller ile doğru bir kurulum gerçekleştirdikten sonra yazılımsal kurulum aşamasına geçmek mümkün olmaktadır.

Yazılımsal kurumun aşamaları ise şu şekildedir;

  1. Eğer sahip olduğumuz modemin bir power tuşu varsa ilk aşamada oraya basmamız gerekmektedir. Eğer yok ise modemimiz direk olarak güç kaynağına bağlanıyor demektir. Yani modemi açmak için herhangi bir işlem yapmaya gerek yoktur.
  2. Bu işlemi yaptı isek sonraki aşamada yapmamız gereken cihazımızın üzerinde bulunan üç ışığın da yanmasını beklemektir. Bu ışıklar Ethernet, LAN ve DSL bağlantılarını temsil etmektedir.
  3. Bu ışıklar tam olarak yandı ise (yanıp sönüyor olması beklememiz gerektiği anlamına gelmektedir) bilgisayarımızda ya da internet bağlantısı sağlayacağımız cihazımızda yüklü olan tarayıcımıza giriş yapmak sureti ile adres çubuğu bölümüne modem ara yüzüne giriş yapmamızı sağlayacak olan 192.168.l.l adresini yazmamız ve Enter tuşuna basmamız gerekmektedir.
  4. Bu işlemden sonra karşımıza yeni bir ekran açılacak olup burada bizden bir kullanıcı adı ve şifre girmemiz istenecektir. Cihazımıza ait olan bu bilgileri girdikten sonra uygula bölümüne tıklamamız gerekmektedir.
  5. Bu aşamadan sonra söz konusu olan modem kurulumu işlemi başarı ile gerçekleşecektir.
  6. Eğer giriş yapmak için gerekli olan kullanıcı adı ve şifreleri bilmiyorsanız bu listeden yardım alabilirsiniz.

Yardım 1: 192.168.l.l Giriş Yap: Süper Online, Vodafone, Ttnet

Yardım 2: 192.168.l.l Orange, Optus, Ota, Optimum, Pikayel, Airmax

Yardım 3: 192.168.1.1. Admin Password

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir