Varsayılan Ağ Geçidi Kullanılamıyor Çözüm Önerileri

İnternete bağlanmak hayatımızın rutin akışı içerisinde oldukça sık kullandığımız bir işlem olsa da kimi zaman bu durumu olumsuz etkileyen belli başlı sorunlarla karşılamamız da söz konusu olmakta ve bunlar arasında en çok dikkat çeken “varsayılan ağ geçidi kullanılamıyor” problemi olmaktadır. Bu sıkıntı yüzünden pek çok kişinin internete bağlanması ve işlem yapması kesintiye uğradığından dolayı bugünkü yazımızda “varsayılan ağ geçidi kullanılamıyor çözüm önerileriniz” konusunu işlemeye ve söz konusu olan bu problemi çözebilmek adına yapılabilecek işlemleri sıralamaya çalışacağız.

Varsayılan Ağ Geçidi Kullanılamıyor Problemi Nasıl Çözülür?

Bağlantınızı kesmekte olan sıkıntı yukarıda belirtilmekte olan durum ise bu aşamada tekrara bağlantı sağlamak adına yapabileceğiniz işlemlerden bazıları şunlar olmaktadır;

Modeminiz Fazla Isınmış Olabilir

Bu aşamada en yaşanan problemlerden biri fansız olarak kullanılmakta olan modemlerin ısınma sıkıntısıdır. Anlatılmakta olan bu durum “varsayılan ağ geçidi kullanılamıyor” uyarısının verilmesine neden olmaktadır. Bu durumu çözmek için ise kısa vadeli olarak yapılacak olan işlem modemimizi kapatarak soğumasını beklemek olmakta uzun vadede olumlu sonuç almak için fanlı bir modem sahibi olmamamız gerekmektedir.

Yerel Ağ Bağlantısı Yapılandırma Ayarları Bozulmuş Olabilir

Belirtilmekte olan bu durum da söz konusu sıkıntıya neden olmak ile beraber bunu çözmek için yapmanız gerekenler aşağıda adım adım anlatılmıştır.

  1. İlk aşamada yerel ağ bağlantısı sekmesinden özellikler bölümünü bularak tıklamalıyız.
  2. Daha sonra güç yönetimi bölümüne girerek alttan başlamak sureti ile bütün işaretleri kaldırmak da mevcut olan sorunu çözmek adına kullanılmakta olan yöntemlerden biridir.

Modeminizin Ağ Ayarları Bozulmuş Olabilir

 Anlatılmakta olan sıkıntıyı yaratmakta olan durumlardan biri de kullanmakta olduğumuz modem ile alakalı olan ağ ayarlarının bozulmuş olmasıdır. Bu aşamada ise yapmanız gereken tek tek ayarlarını düzeltmek olmak ile beraber bunun haricinde modeme reset atmak sureti ile de sonuç alma imkanımız mevcut olmaktadır.

Tüm bunların haricinde internet sağlayıcınıza ait olan çağrı merkezi ya da modeminizin yetkili servisi ile de iletişim kurarak çözüme ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir