192.168.l.l Pirelli Giriş Nasıl Yapılır? 192.168.1.1 Login

İnternete bağlanmak için kullanmakta olduğumuz pek farlı marka ve modelde modem mevcut olmakta ve bunlar ile alakalı olarak yapılan oldukça fazla sayıda ve birbirinden farklı işlem bulunmak ile beraber bugünkü yazımızda bahsedeceğimiz konu 192.168.l.l ip adresi ve Pirelli Modem ile alakalı olarak yapılacak olan ayarlama ve düzenlemelerdir.

192.168.l.l Pirelli Nedir?

Bu rakamlar nedir ne işe yarar diye merak etmekte olan kişilere söyleyebileceğimiz en kısa ve en net yanıt modemimiz ve internet ağımız ile alakalı olarak işlem yapma olanağı bulacağımız sayfaya ait olan IP adresi olduğudur. Başka bir deyiş ile bu adres olmaksızın internet bağlantınız ve modeminiz ile ilgili olan en ufak bir ayarlama ve düzenlemeyi dahi gerçekleştirme olanağınız mevcut olmaktadır. Peki, nedir bu ayarlamalar?

192.168.l.l Adresi Üzerinden Yapılacak Olan İşlemler Nelerdir?

Aklınıza gelebilecek her tülü internet ve modem ile alakalı olan işlemi bu adres aracılığı yapmamız gibi bir durum söz konusu olduğu için yazımızda belirtmekte olduğumuz en çok tercih edilen ve en çok ihtiyaç duyulanlar olmakta ve bunlar haricinde daha pek çok farklı işlemi de yapmak mümkün olan olanaklar arasında yer almaktadır.

  1. Modem kuruluma yapma,
  2. Modeme şifre koyma, şifre değiştirme ya da şifre kaldırma,
  3. Modeme isim verme, isim değiştirme ya da isim kaldırma,
  4. IP kamera ayarlamaları yapma,
  5. IP TV ayarlamaları yapma,
  6. LAN ayarlarını gerçekleştirme,
  7. WLAN ayarlarını gerçekleştirme,
  8. Port açma ya da port kapatma işlemleri yapma,
  9. NAT ayarlamaları yapma,
  10. Güvenlik duvarı ile alakalı olan işlemleri gerçekleştirme ve buna benzer daha pek çok farklı işlemdir.

192.168.l.l Adresi Üzerinden Nasıl İşlem Yapılır?

Bahsi geçmekte olan bu ayarlamaları yapmak için ilk aşamada 192.168.l.l IP adresini internete girmek için kullanmakta olduğumuz cihazda yüklü  bulunan tarayıcının adres çubuğuna yazmamız gerekmektedir. Karşımıza çıkacak olan ekran üzerinden ise kullanıcı adı ve şifre bilgilerini girmemiz gerekmektedir. Bu aşamada gerekli olan kullanıcı adı “root” giriş şifresi ise “123+abc” şeklinde belirlenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir