192.168.l.l Zyxel Şifre Değiştirme

Kullanmakta olduğunuz modemin markası Zyxel ise yapmak istediğiniz şifre değiştirme işlemi ile alakalı olan her türlü işlemi yazımızı okuyarak son derece rahat bir şekilde halledebilirsiniz. Çünkü bugünkü yazımızın konusu 192.168.l.l Zyxel şifre değiştirme işlemi olmaktadır.

192.168.l.l Zyxel Giriş 

Söz konusu olan bu işlemi yapmak için ilk olarak modem ara yüzüne giriş yapmamız son derece gerekli olmaktadır. Bunun için ise kullanmakta olduğunuz tarayıcının adres çubuğuna belirtilmekte olan IP adresini girmeniz gerekmektedir. Bu tarayıcının ne olduğu hiçbir şekilde önem arz etmemek ile beraber Google Chrome, Mozilla Firefox, İnternet Explorer ya da istediğiniz herhangi bir tarayıcıyı kullanabilirsiniz.

Daha sonra karşınıza yeni bir ekran açılacak ve sizden bir kullanıcı adı ve şifre isteyecektir. Eğer daha önce değiştirmedi iseniz bu bilgiler sırası ile “admin” ve “ttnett” şeklinde olmaktadır. Bu şekilde giriş işlemini son derece rahat bir şekilde yapma olanağı bulabilirsiniz.

192.168.l.l Zyxel Nasıl Şifre Değiştiririm?

Bu işlemi gerçekleştirmek için ise yine aşağıda anlatılmakta olan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  1. Tamamlamış olduğumuz giriş işleminden sonra karşımıza yeni bir sayfa açılacaktır. Bu sayfanın alt kısmında ise “ağ ayarı” şeklinde bir sekme mevcut olmaktadır. Bu aşamada yapmanız gereken söz konusu olan bu sekmeye tıklamaktır.
  2. Daha sonra bir menü açılacak ve orada da “kablosuz” ibaresi bulanacaktır. Şimdiki aşamada da bu bölüme tıklamamız gerekmektedir.
  3. Anlatılmakta olan bu işlemden sonra karşınıza yeni bir ekran çıkacaktır söz konusu bu ekran üzerinde de ”Otomatik olarak şifre oluştur” yazısını bulmamız gerekmektedir.
  4. Bu yazıyı bulduğumuz zaman başında bir işaret ya da başka bir deyiş ile bir tik olduğunu göreceksiniz. Yapmanız gereken bu işareti kaldırmaktır.
  5. Daha sonra bahsi geçmekte olan bu yazının altında bulunan şifre kısmına belirlemek istediğiniz şifreyi yazarak talep etmekte olduğunuz şifre değiştirme işlemini kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.
  6. Bu aşamada bilmelisiniz ki şifrenizin tahmin edilmesi kolay şeyler olması sizi ve güvenliğini tehdit altına alacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir